Thajsko, země turistům zaslíbená

Thajsko, země jihovýchodní Asie a hlavně světová velmoc v oblasti cestovního ruchu. Dovolenou v Thajsku si loni dopřálo 16 milionů turistů a předpokládá se, že letos jich bude ještě víc.

V Thajsku se pojí tradice s modernou, historie se současností. Chrámy tady střídají moderní budovy ze skla a oceli, buddhističtí mniši se na ulicích míjejí s kněžkami lásky.

Thajsko je konstituční monarchií, v jejímž čele je od roku 1946 stále stejný král, Rama IX. A pozor na to, jak o něm budete před Thajci mluvit – mají ho totiž, společně s celou rodinou, ve veliké úctě a nesou velmi nelibě, když ho turisté (i nevědomky) uráží.

Thajsko – monzuny a usměvaví obyvatelé

Thajsko leží v monzunové oblasti. To znamená, že od června do listopadu se vyplatí do zavazadel přibalit deštník nebo pláštěnku. Srážek je totiž víc než v jiné části roku. Od listopadu, kdy v Thajsku začíná hlavní sezona, je ale srážek jen minimum a teploty naopak v některých oblastech šplhají až ke 40 stupňům.

Thajsko má momentálně asi 65 milionů obyvatel. Ti prosluli zejména svou pohostinností a permanentním úsměvem, s kterým řeší většinu problémů. Jejich přístup k životu a nejrůznějším peripetiím částečně vychází z buddhismu, který drtivá většina Thajců vyznává.

Thajsko – které letovisko vybrat?

Thajsko je bezpečná a relativně levná země s desítkami letovisek – ať už těch velkých a celosvětově proslulých, nebo těch, která teprve bojují o místa v katalozích cestovních kanceláří.

K těm největším bezesporu patří Pattaya, letovisko proslulé hýřivým stylem života, které nikdy nechodí spát. Za luxusem se v Thajsku jezdí hlavně do Phuketu. Ten je ale nejen nejluxusnějším, ale zároveň i nejdražším thajským letoviskem. Trojičku turisticky nejexponovanějších míst potom uzavírá Bangkok, hlavní město Thajska s přezdívkou „Město andělů“.

Zlatým středem mezi ruchem těch největších letovisek a absolutním klidem na malých ostrůvcích jsou potom třeba letoviska Ko Lanta, nebo slavná thajská provincie Krabi. Oblíbeným místem pro dovolenou je v posledních letech i Ko Samui.

Absolutního klidu si potom můžete užívat, když vyrazíte na ostrůvek Ko Mook, který je oblíbeným místem potápečů, nebo na želví ostrov Ko Tao. Od roku 1999, kdy do kin vstoupil film Pláž, se velké přízni těší i souostroví Phi Phi. Na ostrov Ko Phangan pak jezdí vyznavači taneční muziky. Místní plážové party za svitu úplňku jsou proslavené po celém světě.

A tip na místa, která jsou civilizací a turismem téměř nedotčená? Zkuste ostrůvky Ko Samet nebo Ko Chang. Zelené perly uprostřed průzračných vod. Kromě pásu písku a několika málo resortů tu není nic, jen džungle, džungle, džungle…

Mnohem víc se o jednotlivých lokalitách dozvíte na stránkách, které jsme jim věnovali a které se vám otevřou po kliknutí na odkaz. O specifikách dovolené v Thajsku si potom počtěte na stránce Dovolená Thajsko.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Galerie

Cestování v Thajsku bude hračka – na těchto stránkách pro Vás cestovní kancelář ESO travel sesbírala ty nejdůležitější informace a rady.

Zajímavé odkazy

Láká Vás exotická dovolená u moře? Vyzkoušejte Thajsko.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko.ihned.info