Dovolená Thajsko – rady a tipy na cestu

Pokud se chystáte na dovolenou do Thajska, dobře si promyslete, jakou destinaci vyberete. Každá je totiž jiná. Ostatně více si o nich můžete přečíst v sekci Thajsko, popřípadě se na konkrétní destinaci a podrobné informace o ní, prokliknout z hlavní stránky.

Tak jako se od sebe liší jednotlivé lokality, tak zůstávají stejná základní pravidla, která by měl turista v Thajsku dodržovat, aby se jeho dovolená nezvrhla. I tady totiž beze zbytku platí „jiný kraj, jiný mrav“.

Nicméně od 11. srpna 2011 je pro Čechy cestování do Thajska jednodušší než dřív. S platností právě od tohoto dne byla totiž zrušena vízová povinnost pro držitele českých cestovních pasů. Při cestách, které jsou kratší než 30 dní, teď už stačí mít pas, který bude platný ještě šest měsíců po plánovaném návratu.

U pobytů nad 30 dní se potom nic nemění. Před cestou je potřeba vyřídit standardním způsobem vízum. Ve chvíli, kdy do Thajska vstupujete z některé z vedlejších zemí, můžete na jeho území pobýt 15 dní, bez nutnosti zařizovat si vízum.

Dovolená Thajsko – dovolená bez all inclusive

Možná vás při plánování dovolené v Thajsku zarazilo to, že jen minimum hotelů nabízí programy all-inclusive. Důvod je jediný – thajská vláda se snaží programům all-inclusive zamezit a „vyhnat“ turisty z hotelových areálů i dál do ulic – kde logicky utratí víc peněz než jen při pobytu v hotelu.

Co se týká chování na plážích. Opalování bez horního dílu plavek obvykle akceptují ve vymezených částech hotelových plážích. Na těch veřejných byste se ale měli tohoto chování vyvarovat. Ti nejprudérnější obyvatelé Bangkoku se dokonce koupou v dlouhých rukávech a kalhotách po kolena.

Při návštěvě chrámů pak dejte na to, abyste měli zahalená ramena a v ideálním případě i dlouhé kalhoty nebo sukni. Závazné je také pravidlo, že po vstupu do místnosti, kde je socha Buddhy by se měl člověk zout.

Thajsko – královská rodina nade vše

Kromě Buddhy mají v Thajsku ve velké oblibě a úctě i celou královskou rodinu, proto nemuchlejte bankovky, na kterých je místní král Ráma IX. vyobrazený, ani se o něm nijak hanlivě nevyjadřujte. Slušností je také vstát v okamžiku, kdy se začne hrát státní hymna, a že ji v Thajsku hrají často, i před promítáním v kině.

Dovolená v Thajsku – to je také výborná kuchyně. Plná vůní a chutí. A také pořádně ostrá. Thajci přidávají chilli téměř do všeho. A to, co jim přijde jako příjemné zpestření chuti, vhrkne svou ostrostí i otrlého Středoevropana. Proto buďte při výběru z jídelního lístku obezřetní a jídlům, která jsou i v thajském menu označena jako ostrá, se raději vyhněte.

Thajsko je bezpečná země. Buďte ale obezřetní a hlídejte si svá zavazadla, peníze i doklady, i tady jsou totiž kapsáři. Pozor si dejte i na nejrůznější naháněče s těmi „nejlepšími nabídkami“. Týká se to taxikářů, prodavačů suvenýrů, průvodců, lidí, kteří nabízejí ubytování. Buďte imunní vůči jejich podbízení, většinu služeb vám levněji zařídí některá z cestovních agentur.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Galerie

Cestování v Thajsku bude hračka – na těchto stránkách pro Vás cestovní kancelář ESO travel sesbírala ty nejdůležitější informace a rady.

Zajímavé odkazy

Láká Vás exotická dovolená u moře? Vyzkoušejte Thajsko.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko.ihned.info